• MIKULÁŠSKA ZABÍJAČKA

• 5. 12. 2023
        • Pozývame vás na tradičné podujatie plné chutí a zábavy - Mikulášsku zabíjačku!

SOBOTA 9.12.2023 9:00-14:00

Pripravte sa na skvelý deň plný radosti a súťaže vo výrobe klobás, ktorá nás čaká na tejto výnimočnej akcii. Kto pripraví najlepšiu klobásu? Možno práve vy!

Okrem súťaže vás čakajú ďalšie fantastické podujatia pre deti aj dospelých:

• Otvorenie nášho novéhopristoru podporujúceho biodiverzitu - Dažďovej záhrady!
          • Lokálne trhy od miestnych farmárov a remeselníkov.
          • SWAP oblečenia - prines svoje oblečenie, vymeň ho a daj mu druhú šancu !
          • Tvorivé dielne pre malých umelcov i veľkých kreatívcov.

Vstupné je dobrovoľné, no zábava a radosť sú zaručené!

Už sa tešíme spoločne na skvelý čas a úžasné chute na Mikulášskej zabíjačke!

#MikulášskaZabíjačka #SpoločneZábava #TradičnéRadosti

• OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

• 29. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU.

OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

📚Dňa 20. novembra sa konalo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku.

🖊💬🖼Žiaci mali za úlohu porozumieť písanému textu i hovorenému slovu, vyriešiť gramatický test a opísať obrázok.

🏆Traja žiaci: Ema Šajtošová, Dávid Vrabeľ a Michal Kristan sa stali úspešnými riešiteľmi.

👏Všetkým ďakujeme za účasť a pani učiteľke Henike za prípravu a organizáciu tejto olympiády.

• 🤝"POSILŇOVANIE TÍMOVÉHO DUCHA MEDZI ŽIAKMI: ZÁŽITKY Z TEAMBUILDINGU"🤝

• 27. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album 🤝"POSILŇOVANIE TÍMOVÉHO DUCHA MEDZI ŽIAKMI: ZÁŽITKY Z TEAMBUILDINGU"🤝.

🤝"POSILŇOVANIE TÍMOVÉHO DUCHA MEDZI ŽIAKMI: ZÁŽITKY Z TEAMBUILDINGU"🤝

👥️V dnešnom rýchlo meniacom sa svete je schopnosť efektívne pracovať v tíme jednou z kľúčových zručností. V školskom prostredí je dôležité, aby žiaci nielen získavali teoretické vedomosti, ale aj rozvíjali schopnosť pracovať v tíme a riešiť problémy spoločne. 💬Jedným z najúčinnejších spôsobov posilnenia tímovej solidarity medzi žiakmi je organizovanie teambuildingových aktivít. Tieto aktivity nie sú len príležitosťou k oddychu a zábave, ale aj skvelým prostriedkom na rozvoj komunikačných zručností, dôvery a efektívneho spolupracovania.

👩🧑Takéto aktivity si pripravili žiaci 5.A triedy s pani učiteľkou Sandy počas dvoch dní v škole. Jeden z týchto dní sme sa okrem aktivít zameraných na spoznávanie pripomenuli, čo je to priateľstvo, z ktorého nám rovno vznikla pavučina priateľstva.

🖼Žiaci si pripravili aj svoj osobný erb v ktorom vyznačili všetky im blízke vlastnosti, či činnosti, ktoré radi vykonávajú.

🤸‍♀️Nechýbali ani outdoorové aktivity v parku kde sme si trénovali šikovnosť, počúvanie ale aj pamäť. Okrem toho sme sa veľa nasmiali.

🙏Jeden z ďalších dní sme sa naučili niečo o našom patrónovi triedy. Pomodlili sme sa zaňho v kaplnke a na záver dňa sme si pochutnali na skvelej torte.

🙌Žiaci by mali odchádzať s pocitom, že sú súčasťou tímu, ktorý dokáže spoločne dosiahnuť ciele a prekonávať prekážky.

• SWAP OBLEČENIA

• 22. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album SWAP OBLEČENIA.

♻️SWAP OBLEČENIA♻️

🗑23.novembra -9. decembra - zber oblečenia

🛒9. decembra – Tradičná mikulášska zabíjačka - SWAP výmena oblečenia

♻️ČO JE SWAP? Swap je podujatie, kde si môžeš vymeniť svoje kúsky oblečenia. Výhoda je v tom, že sám/a môžeš odovzdať oblečenie, ktoré ti je ľúto hodiť do kontajnera a zároveň si vybrať niečo pekné na seba na oplátku.

♻️Prečo SWAP? Priznajme si to. Väčšina z nás má skrine plné oblečenia, ktoré sme mnohokrát vôbec nemali na sebe, prestalo sa nám páčiť alebo nám nesedí. Oblečenie sa stalo lacným, cenovo dostupným a častokrát nakupujeme viac, ako potrebujeme. Za našu módu však musí naša planéta platiť vysokú daň. Najskôr pri samotnej výrobe, ktorá znečisťuje všetky zložky nášho životného prostredia. A nakoniec pri jej likvidácii. Oblečenie je totiž ťažko recyklovateľným materiálom a väčšinou končí na smetisku. Ekvivalent jedného kamiónu plného textilného odpadu putuje každú sekundu na skládku alebo do spaľovne.

♻️Ako SWAP prebieha? Pri zbere odovzdáš svoje oblečenie, ktoré by malo byť nepoškodené, pekné, čisté a vypraté. Oblečenie, ktoré by si s pokojným svedomím dala aj svojej kamarátke, alebo kamarátovi. Dobrovoľníci tvoje šaty navešajú na stojany a rozdelia do rôznych sekcií. Nájsť sa tam dá naozaj čokoľvek: okrem bežného oblečenia aj doplnky ako šatky, čiapky, rukavice, opasky či kabelky. Väčšina oblečenia prinesú aj odnesú ženy, niekedy ale vzniknú aj menšie sekcie pre mužov alebo deti. Priestor sa veľmi rýchlo zaplní oblečením a ty môžeš prechádzať pomedzi stojanmi až pokým si nevyberieš niečo, čo by ti sadlo. Odniesť si môžeš väčšinou toľko kúskov, koľko sa ti páči.

🏫Svoje kúsky oblečenia môžete nosiť na našu školu do zborovne.

😊Vopred ďakujeme.