• 🎄VIANOČNÉ OBDOBIE🎄

• 20. 12. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album 🎄VIANOČNÉ OBDOBIE🎄.

🎄VIANOČNÉ OBDOBIE🎄

✨️Veľmi sme sa potešili, keď k nám do nášho školského klubu zavítala pani Mgr. Marta Kasášová z múzea J. Thaina, ktorá nám a všetkým deťom spravila prednášku o vianočnom období.

🖼Deti tichučko počúvali a neskôr sa aj aktívne zapájali. Na druhý deň bola praktická časť, kde si deti vymaľovali obrázky s vianočnou tematikou a na koniec ich zlepili. Takto vzniklo dlhé leporelo presne 13.8 m.

💐Na záver sme sa poďakovali za úsilie a pekný spoločne strávený deň. Veríme, že sa aj do budúcna stretneme s pani Martou, ktorá nám určite pripraví ďalšie skvelé aktivity.

• Pozvánka: Vianočné nebo

• 18. 12. 2023
        • Pozývame rodiny, priateľov a celú školskú komunitu na vianočný program
          žiakov Katolíckej spojenej školy s názvom

VIANOČNÉ NEBO

Program pre verejnosť sa uskutoční v utorok 19. decembra o 15:30 v telocvični školy.

Tešíme sa na stretnutie s vami!

• OSLAVA PATRÓNA 2.A TRIEDY

• 17. 12. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album OSLAVA PATRÓNA 2.A TRIEDY.

Sviatok svätého Mikuláša je značne zahalený rúškom tajomstva, najma pokiaľ ide o samotnú osobnosť svätca. Biskupa Mikuláša si obľúbili ľudia hlavne pre jeho dobročinné skutky. Bol filantropom s veľkým srdcom, ktorý nezištne pomáhal hlavne deťom.

So štipkou rozprávkovej fantázie možno povedať, že maškrtnú nádieľku sladkostí má na svedomí práve svätý Mikuláš - posol štedrosti aľradosti. Dvojnásobnú radosť mali 6.decembra práve druháci, ktori oslávili s radosťou a peknými aktivitami sviatok svojho Patróna triedy.

Ďakujeme pánovi kaplánovi Martinovi za duchovné vedenie žiakov v triede a kaplnke a pani riaditeľke za vybornú tortu pre oslavujúcu triedu.

• 🎨BAROKOVÉ UMENIE V 8.A🎨

• 16. 12. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album 🎨BAROKOVÉ UMENIE V 8.A🎨.

🎨BAROKOVÉ UMENIE V 8.A🎨

🖼Naši ôsmaci sa okrem zdokonaľovania vo výtvarných technikách oboznamujú aj s dejinami výtvarného umenia.

✏️Tentokrát sa zamerali na známe dielo holandského maliara Jana Vermeera s názvom Dievča s perlovou náušnicou z obdobia baroka. Kresbou ceruzkou dotvárali časť obrazu.

👀Posúďte sami, ako sa im to podarilo.