• Pokračujeme online

• Členovia kolégia Zelenej školy Katka a Marius, pracujúci v tíme s pani učiteľkou Katkou sa dnes zúčastnili Webináru s expertom SPP.

Webinár bol zameraný na efektívne opatrenia v šetrení energie s cieľom znížiť uhlíkovú stopu a zlepšiť vnútorné prostredie tried (koncentrácia CO2).

Získali sme odpovede na mnohé naše otázky, aj tipy na šetrenie energie.

Projekt pokračuje uskutočnením merania teploty budovy našej školy a vytvorením termo snímky školy. Náš tím bude spolupracovať pri vytváraní snímky a následne pracovať na vylepšeniach pre našu školu. Tešíme sa!

Za možnosť zúčastniť sa projektu ďakujeme Zelená Škola SPP, a. s. so svojim neinvestičným fondom EkoFond.

• #TRENDSETTERI V ŠETRENÍ ENERGIOU 🌟

• Cieľom projektu je zaviesť praktické opatrenia na efektívne využívanie energie a vytváranie zdravšieho vnútorného prostredia škôl prostredníctvom vyškolených akčných tímov. Naším úsilím bude tiež rovesníckym vzdelávaním a zapojením školskej komunity inšpirovať ku každodennému zodpovednému spotrebiteľskému správaniu.

Naše Kolégium Zelenej školy propaguje pilotný projekt Energetické esá na celom Slovensku!

Pátranie po energetických stratách môže byť zábava.

👉Vyskúšajte si bádanie doma s našimi pracovnými listami:

Pilotný projekt Energetické esá v rámci medzinárodného programu Zelená škola realizovaného CEEV Živica podporilo SPP, a. s. so svojim neinvestičným fondom EkoFond.

Ďakujeme.

• Termosníkovanie naživo

• Vďaka projektu Energetické esá a dobrému počasiu si akčný tím Kolégia Zelenej školy mohol naživo vyskúšať snímkovanie teploty termokamerou.

Odborník z Technickej univerzity vo Zvolene nám najskôr ozrejmil princíp fungovania termokamery a potom sme začali používať samotnú termokameru. Vedomosti našich zástupcov z rady žiakov - Katky, Majka a Riška z fyziky a tiež z predchádzajúcich projektových seminárov boli skvelým základom pre naše merania.

Experimenty boli úspešné.

Mohli sme pozorovať úniky tepla pri rámoch plastových okien, dverí, ale aj to, ako veľa energie uniká využívaním vetrania na "vetračku" v chladnom počasí. Na základe našich zistení pracujeme na Akčnom pláne, ktorého cieľom je znížiť spotrebu a úniky energie. Najlepšie na celej akcii bolo to, že žiaci si mohli sami vyskúšať meranie, vytvárať snímky a hľadať odpovede na otázky Prečo? a Ako?

Sme vďační za odborné rady, vedenie seminárov a možnosť skúšať nové veci Zelená Škola CEEV Živica a projektu Energetické esá, ktorý prebieha s podporou Nadačného fondu SPP.

• Deň zeme workshop: Ako točiť videá mobilom?

🌱 22. apríla 🌿

sme Deň zeme oslávili aj vzdelávaním akčnej skupiny projektu Energetické esá.

Ôsmaci Katka, Ester, Majo a Richard sa zúčastnili online workshopu k točeniu videí z akcií mobilom.

Naučili sa základy vytvárania fotiek a videí z podujatí a akčných dní, ktoré pre svojich spolužiakov chystajú.

Za príležitosť ďakujeme Zelená škola a pilotnému projektu Energetické esá, ktorý podporilo SPP, a. s., so svojím neinvestičným fondom EkoFond.