• Školská jedáleň

Kontakt: 035/6404 309

Bankové spojenie: VÚB Nové Zámky

IBAN školskej jedálne: SK 17 0200 0000 0030 5349 1353

Pri platbe na účet prosíme uviesť do poznámky meno dieťaťa.

Príspevky na stravovanie v ŠJ pri ZŠ:

Na príspevok na stravunárok taký žiak:

1. na ktorého si ani jeden člen domácnosti, v ktorej žije, neuplatňuje daňový bonus a zákonný zástupca sa preukázal čestným prehlásením.

2. ktorý žije v domácnosti, ktorá je poberateľom príspevku v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.

3.  ktorý dovŕšil vek 15 rokov.

Stravník s dotáciou - žiak v ZŠ I. stupeň (1.-4. ročníky) – obed/ 1 deň:

Stravná jednotka: 1,15 €/ 1 obed

Poskytnutá dotácia na 1 obed: 1,30 €

Doplatok od stravníka: 0,00 €

Režijný poplatok: 2,00 €/ mesiac

Stravník s dotáciou - žiak v ZŠ II. stupeň (5. – 9. ročníky) – obed/1 deň:

Stravná jednotka: 1,23 €/ 1 obed

Poskytnutá dotácia na 1 obed: 1,30 €

Doplatok od stravníka: 0,00 €

Režijný poplatok: 2,00 €/ mesiac

Na príspevok na stravu nemá nárok žiak, na ktorého si člen domácnosti, v ktorej žije, uplatňuje daňový bonus.

Stravník bez dotácie - žiak v ZŠ I. stupeň (1.-4. ročníky) – obed/ 1 deň:

Stravná jednotka: 1,15 €/ 1 obed

Poskytnutá dotácia na 1 obed: 0,00 €

Režijný poplatok: 2,00 €/ mesiac

Stravník bez dotácie - žiak v ZŠ II. stupeň (5. – 9. ročníky) – obed/1 deň:

Stravná jednotka: 1,23 €/ 1 obed

Poskytnutá dotácia na 1 obed: 0,00 €

Režijný poplatok: 2,00 €/ mesiac

Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň! Výnimkou je pondelok v každom týždni, kedy je to možné do 7:30 hod.

Z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.) nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň.

V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do vlastného obedárav čase od 11.30 - 12.00 hod, ale v takomto prípade stravník uhrádza plnú výšku príspevku na stravovanie.  Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Na čiastočnú úhradu režijných nákladov v školske jedálni prispieva zákonný zástupca dieťaťa sumou 2,00€ mesačne. Žiaci, ktorí majú súrodencov v škole, platia réžie len 1,00€ mesačne.

Platbu na stravu je potrebné vyplatiť najneskôr do 15. dňa daného mesiaca.

Možnosti odhlasovania zo stravovania:

• e-mail: jedalenczs@gmail.com

• telefonicky na tel. č.:  035/64 04 309

• osobne v Školskej jedálni

Diétne stravovanie:

Zákonný zástupca dieťaťa písomne podaním zápisného lístka pre diétne stravovanie požiada o zabezpečenie diétneho stravovania formou individuálnej donášky diétnych pokrmov do zariadenia školského stravovania. K zápisnému lístku doloží písomné vyjadrenie odborného ošetrujúceho lekára, že zdravotný stav dieťaťa si vyžaduje osobitné stravovanie podľa stanovenej diagnózy. Zároveň v prípade ak  zákonný zástupca dieťaťa si neuplatnil nárok na sumu daňového zvýhodnenia a preukázal sa čestným vyhlásením,  požiada o vyplatenie dotácie  na podporu k stravovacím návykom dieťaťa  v zmysle zákona 544/2010 Z. z. o dotáciách.

Suma bude vyplatená zákonnému zástupcovi na bankový účet.