•

Cieľom aktivít smerujúcich k rozvoju duchovného života žiakov je, aby mali nielen bohaté teoretické vedomosti a praktické zručnosti, ale aby vyznávali kresťanské hodnoty, boli zodpovední za seba, za svoje konanie, za rodinu, druhých ľudí, za životné prostredie, za školu.

U žiakov sa snažíme prehlbovať vzťah k Svätému písmu, aktívne podporovať cirkevné dobročinné podujatia (charita, misie), aby vedeli reagovať na aktuálne dianie v cirkvi. Taktiež rozvíjanie morálnych a vôľových vlastností, čností,
          ovocia Ducha Svätého je cieľom, ku ktorému vedú aktivity a podujatia organizované nielen počas vyučovania, ale aj v ŠKD.

• "Našou oporou je veselosť, modlitba a sväté prijímanie."

sv.Don Bosco
        • Duchovné aktivity a ich ciele

•

Aktivity vedú k zvnútorneniu kresťanských hodnôt, aby ich žiaci dokázali žiť a praktizovať v rozmanitých životných situáciách. Zároveň vytvárame pre žiakov prostredie spolunažívania, ktoré je preniknuté duchom evanjeliovej slobody a lásky. Jednotlivé aktivity napomáhajú žiakom prežívať v kresťanskom duchu sviatky a slávnosti liturgického roka, pravidelne formovať svoje svedomie a žiť sviatostný život, rozvíjať a prehlbovať svoj vzťah viery, lásky a nádeje k Bohu, Panne Márii a svätým. K tomu slúži aj spoločné slávenie sv. omší, mesačná svätá spoveď, spoznávanie a praktizovanie rôznych foriem modlitby a pobožností či už v kostole, alebo školskej kaplnke v spolupráci s duchovnými otcami našej farnosti.

• „Rodina je teda prvou školou spoločenských čností, ktoré sú potrebné každej spoločnosti. Katolícka škola, prirodzene, sleduje tie isté kultúrne ciele a humánnu výchovu mládeže ako ostatné školy. Avšak je pre ňu charakteristické, že u svojich žiakov utvára ovzdušie preniknuté evanjeliovým duchom slobody a lásky, že umožňuje mladým, aby sa popri vývine ich osobnosti zároveň vzmáhalo nové stvorenie, ktorým sa stali pri krste, a napokon že dáva do súladu ľudskú kultúru ako celok s posolstvom spásy tak, aby viera osvecovala vedomosti, ktoré žiaci postupne nadobúdajú o svete, živote a človeku."

enycklika Gravissiumus educationis